Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą
Powrót do listy

Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą

Od lat niemalejącą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, które zapewnia domownikom przede wszystkim cenny komfort cieplny. W przypadku takiego systemu doskonale sprawdzają się ekologiczne folie grzewcze działające na podczerwień. Stanowią one elastyczną, cienką warstwę materiału grzewczego, a w sytuacji podłączenia do źródła energii równomiernie emitują ciepło. Warto zapoznać się z działaniem oraz z najważniejszymi zaletami tego nowoczesnego rozwiązania.

Charakterystyka folii grzewczej

Jak wspomniano, produkty są wykonane z materiału grzewczego, który różni się w zależności od producenta. Najważniejszą rolę odgrywa w nich pasta węglowa – dzięki niej, po podłączeniu pasków miedzianych do prądu, dochodzi do emisji podczerwieni odpowiadającej za ogrzewanie otoczenia. Zawartość nanocząsteczek żywicy (PTC) umożliwia natomiast kontrolowanie temperatury w zależności od środowiska termicznego. Oznacza to, że jeśli temperatura osiągnie określony poziom, wartość rezystancji zostanie zwiększona, ilość generowanego ciepła ulegnie redukcji, co pozwoli skutecznie zapobiegać przegrzaniu. Jest to szczególnie przydatna funkcja w ogrzewaniu podłogowym, ponieważ działa również miejscowo, ograniczając moc produktu na przykład pod dywanem. Przynosi też dodatkowe oszczędności, gdyż za sprawą tego dodatku folie od producenta Senegis zużywają nawet do 30% mniej energii niż modele konkurencyjnych marek.

Opisywane rozwiązanie ma wiele zalet, które przekładają się na wygodę użytkowania. Mowa tu między innymi o:

  • bezpieczeństwie – wybór tego systemu nie wiąże się z ryzykiem wybuchu albo pożaru, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych instalacji grzewczych;
  • uniwersalności – ogrzewanie podłogowe folią grzewczą sprawdza się zarówno na parterze, jak i na wyższych kondygnacjach, oraz do różnych rodzajów posadzek;
  • automatyzacji – to rozwiązanie niemal bezobsługowe, a kontrolowanie temperatury odbywa się za pomocą termostatu wyposażonego w funkcję Wi-Fi; po połączeniu z routerem oraz zainstalowaniu specjalnej aplikacji w telefonie można sterować urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie;
  • niskich kosztach eksploatacji – opisywany system zużywa niewiele prądu, co często przekłada się na realne oszczędności w domowym budżecie.

Ponadto warto zwrócić uwagę na wieloletnią żywotność tych produktów – nasi Klienci otrzymują 15-30 lat gwarancji. Elementy te, podobnie jak popularne maty grzewcze, nie wymagają częstej wymiany, a ich montaż przebiega szybko i sprawnie.

Co jeszcze należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym folią grzewczą?

Jak zostało wspomniane, taka forma ogrzewania podłogowego w przeciwieństwie do tradycyjnej stanowi uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku wielu obiektów i lokali umiejscowionych na różnych piętrach. Folie grzewcze doskonale spełnią swoją funkcję, gdy zostaną zamontowane pod podłogami z między innymi: paneli, również winylowych, desek barlineckich czy też litych oraz warstwowych. Poszczególne modele będą odpowiednie także pod wylewkę. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, iż w naszej ofercie dostępne są opcje o dużej różnorodności pod względem parametrów, co pozwala na dobór właściwego rozwiązania, dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników danej przestrzeni. Proponujemy wersje o mocy 110 W/m2, 140 W/m2 i 220 W/m2. Posiadamy także solidne promienniki ciepła na podczerwień.

Zapraszamy do nawiązania współpracy

Osoby planujące zastosowanie w swoim domu albo siedzibie firmy innowacyjnego rozwiązania, jakim jest ogrzewanie podłogowe folią grzewczą, otrzymają profesjonalne wsparcie od naszej wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Nie tylko pomożemy w doborze odpowiednich parametrów systemu, które przełożą się na możliwie największą wydajność, lecz także zajmiemy się fachowym montażem. Warto skontaktować się z nami i skorzystać z bezpłatnej konsultacji, aby porozmawiać na temat planowanej inwestycji.

Wybuduj z nami swój
energooszczędny dom

Skontaktuj się z naszymi konsultantami
i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić.