Czy folia grzewcza jest oszczędna?
20 marca 2023Spis treści
- Poznaj działanie folii grzewczej
- Folia grzewcza a oszczędności
- Zaplanuj efektywny system z pomocą specjalistów
- Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
—
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań grzewczych we własnym domu czy lokalu użytkowym niesie z sobą wiele korzyści. Takie systemy nie tylko są przyjazne dla środowiska naturalnego, lecz także powodują znaczne zmniejszenie wydatków eksploatacyjnych na ogrzewanie. Na wymienione zalety możemy liczyć, inwestując w coraz popularniejsze folie grzewcze. W tym artykule sprawdzimy, czy faktycznie są one tak oszczędne i wydajne.
Poznaj działanie folii grzewczej
Folia grzewcza zapewnia cenny komfort cieplny użytkownikom danego obiektu, emitując promieniowanie podczerwone. Ogrzewa bezpośrednio obiekty i ludzi, zatem odczuwalne ciepło jest znacznie przyjemniejsze niż w przypadku posiadania tradycyjnych grzejników. Można wówczas uniknąć zjawiska zbierania się ciepła pod sufitem, co bywa szczególnie uciążliwe zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach. Podczerwień może ponadto korzystnie wpływać na zdrowie, gdyż w medycynie jest ona wykorzystywana na przykład do wspomagania krążenia krwi czy niwelowania dolegliwości bólowych. Same folie działają dzięki specjalnej budowie – produkuje się je z materiału grzewczego, a najważniejszą funkcję spełnia pasta węglowa. Odpowiada ona za emisję podczerwieni po podłączeniu pasków miedzianych do prądu.
Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy ponadto kwestia bezpieczeństwa. W tym przypadku nie ma ryzyka wystąpienia wybuchu albo pożaru. Ponadto nie dochodzi tu do generowania nadmiernych ilości kurzu, co docenią zwłaszcza osoby cierpiące na różne alergie czy problemy z oddychaniem. Sam system może nam bezproblemowo posłużyć przez długi czas, nie wymagając przy tym czasochłonnej konserwacji, zwłaszcza jeśli wybierzemy urządzenia od producenta Senegis, który zapewnia 15-30 lat gwarancji.
Folia grzewcza a oszczędności
Ogrzewanie na podczerwień jest rozwiązaniem uniwersalnym, a folie można zamontować na podłodze (na różnych kondygnacjach), na ścianach czy na sufitach, także podwieszanych, w zależności od warunków panujących w danym obiekcie. Odpowiednio dobrane i zamontowane urządzenia przyniosą realne oszczędności w domowym budżecie, jednak na opłacalność takiej inwestycji wpłynie między innymi:
- moc folii grzewczej – powinna być dopasowana do powierzchni budynku oraz jego potrzeb grzewczych; w przypadku braku odpowiedniego dobrania tych parametrów może dojść do wielu niedogodności, przede wszystkim do przegrzania lub niedogrzania pomieszczeń;
- lokalizacja urządzeń – warto zastanowić się nad wyborem właściwego miejsca w pomieszczeniach, aby system mógł zapewnić maksymalną efektywność, przynosząc oszczędności i wpływając pozytywnie na komfort domowników;
- specyfikacja danego modelu – na rynku działa wielu producentów opisywanych rozwiązań, jednak warto postawić na sprawdzoną firmę, której urządzenia charakteryzują się pożądaną energooszczędnością oraz wydajnością.
Mając wymienione kwestie na uwadze podczas planowania systemu grzewczego, można liczyć na to, że początkowa inwestycja w niedługim czasie zwróci się w postaci oszczędności.
Zaplanuj efektywny system z pomocą specjalistów
Planując zakup folii grzewczych do własnego domu, mieszkania albo lokalu użytkowego, warto skorzystać z merytorycznego doradztwa. Takie fachowe wsparcie zapewnia wykwalifikowana kadra pracownicza firmy Senegis – sprawdzonego producenta ekologicznych rozwiązań grzewczych. Pomożemy w dopasowaniu odpowiednich modeli do konkretnego zastosowania, biorąc pod uwagę powierzchnię budynku i inne istotne aspekty. Można powierzyć nam również profesjonalny montaż urządzeń. Aby nawiązać współpracę, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie i umówić się na spotkanie, podczas którego zaprezentujemy przygotowaną ofertę.
Przeczytaj również: Co jest lepsze – folia grzewcza czy pompa ciepła?