Ogrzewanie na podczerwień – czy jest dobre dla alergików?
21 sierpnia 2023Spis treści
- Jak działa ogrzewanie na podczerwień i jakie są jego zalety?
- Inne korzyści wynikające z wyboru folii na podczerwień
- Sprawdzony producent folii grzewczych
- Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
- Jak działa ogrzewanie na podczerwień?
- Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień dla alergików?
- Czym różni się ogrzewanie na podczerwień od tradycyjnych systemów grzewczych?
- Jakie inne korzyści przynosi zastosowanie folii na podczerwień?
- Z jaką firmą warto się skontaktować w sprawie montażu ogrzewania na podczerwień?
Poszukiwanie skutecznych i bezpiecznych metod ogrzewania budynku odgrywa ważną rolę zwłaszcza w sytuacjach, kiedy cierpimy na różnego rodzaju alergie. Do innowacyjnych form grzewczych należą folie na podczerwień produkowane przez firmę Senegis, które zyskują rosnącą popularność z uwagi na aspekty zarówno finansowe, jak i ekologiczne. Jednak czy sprawdzą się one w domach zamieszkiwanych przez alergików i czy będą lepszym wyborem niż tradycyjne grzejniki? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te pytania.
Jak działa ogrzewanie na podczerwień i jakie są jego zalety?
Ogrzewanie na podczerwień opiera się na zasadzie promieniowania cieplnego w postaci fal elektromagnetycznych o długościach krótszych niż światło widzialne. Fale te są w stanie przenikać przez powietrze i docierać bezpośrednio do obiektów oraz ludzkiego ciała, ogrzewając je. W porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych, które ogrzewają wyłącznie powietrze, promieniowanie podczerwone może stanowić bardziej atrakcyjne rozwiązanie dla alergików. Dzieje się tak z kilku powodów – mowa o:
- braku ruchu powietrza – w systemach konwekcyjnych ciepłe powietrze unosi się, w wyniku czego zostają przenoszone różne alergeny, na przykład kurz i pyłki; w przypadku ogrzewania na podczerwień brak ruchów powietrza minimalizuje rozprzestrzenianie się drobnoustrojów w pomieszczeniach;
- redukcja wilgoci – folie grzewcze pomagają w utrzymywaniu niższej wilgotności powietrza, co przekłada się na ograniczenie rozwoju pleśni i roztoczy, szczególnie problematycznych dla alergików;
- czystsze powietrze – lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach stanowi istotną zaletę nie tylko dla osób cierpiących na alergię, lecz także dla chorych na różnego rodzaju schorzenia układu oddechowego, na przykład na astmę; ponadto w przypadku osób zdrowych redukuje ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.
Wymienione zalety stanowią istotną rolę w dbałości zarówno o bezpieczeństwo zdrowotne domowników, jak też o ich wysoki komfort cieplny. Warto bowiem wiedzieć o tym, że bezpośrednie ogrzewanie obiektów i ludzi przekłada się na przyjemne odczuwanie ciepła, porównywane do przebywania na zewnątrz w słoneczny dzień. Zastosowanie nowoczesnych termostatów z funkcją WiFi pozwala natomiast dostosować temperaturę w pokojach do indywidualnych preferencji.
Inne korzyści wynikające z wyboru folii na podczerwień
Decydując się na montaż ogrzewania na podczerwień w swoim domu jednorodzinnym, możemy liczyć na szereg dodatkowych zalet, takich jak oszczędność pieniędzy. Koszty eksploatacji takiego systemu są bowiem znacznie niższe niż wydatki związane z użytkowaniem kotła na pellet albo węgiel kamienny. Ponadto nowoczesne folie grzewcze nie generują toksycznych substancji, które zanieczyszczają naszą planetę, zatem stanowią rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego. Co więcej, ich montaż jest łatwy i szybki, a obsługa – bezproblemowa oraz intuicyjna. Taki system grzewczy docenią zatem nie tylko alergicy, lecz wszyscy członkowie rodziny, którzy cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo i wysoki komfort cieplny we własnym domu.
Sprawdzony producent folii grzewczych
Jeśli zastanawiasz się nad montażem ogrzewania na podczerwień w swoim domu, skontaktuj się z firmą Senegis. Nasi specjaliści dobiorą spersonalizowane rozwiązania, idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Zadbają również o sprawne zainstalowanie tych innowacyjnych urządzeń w budynku, a także poinformują Cię, jak należy z nich korzystać, aby w pełni doświadczyć wymienionych zalet.
Przeczytaj również: Co wpływa na wydajność instalacji fotowoltaicznej?